Izolace PIR

 

 

Rekonstrukce střešního pláště

 Původní střecha se skládala z krovu, vaty cca 140mm mezi trámy, bednění z prken, podkladní pás a asfaltový šindel, krytina byla dokončena v roce 1989, kdy tepelná norma byla cca 40% dnešních požadavků.

 

Důvod rekonstrukce:

 Po přidání sněhovách zachytávačů v roce 2015 se v některých místech krytiny oběvili dirky a začala protékat voda do krovu a dále do stěn. Na stěnách se začali oběvovat mokré mapy.

Velikost jedné poloviny střechy je 70m2

Materiál použitý na rekonstrukci:                   

  1. IKO Cambridge Xpress 52. černý
  2. Armour Base Pro - podkladní folie
  3. Izolační deska PIR AL 60mm
  4. Hliníková páska
  5. OSB/3 4PD 15mm
  6. Latě 60x40mm
  7. Sněhák grafit rovný
  8. Hřebíky IKO 25mm
  9. IKO Plastal kartuše

 

 Nejdřive jsme ohraničili hranu střechy přišroubováním latí 60x40mm poté jsme začali pokládat izolační desky PIR.

 Je za potřebí přelepit spoje mezi deskama PIR hliníkovou páskou. Poté jsme přiložili OSB desky na Izolaci PIR a prošroubovali vruty o délce 120mm až do bednění přez původní asfaltový šindel.

 Nyní příchází čas na pokládku pokladního pásu Armour Base Pro a šindele IKO Cambridge Xpress.

 První den rekonstrukce jsme se dostali do půlky jedné strany střechy i s přiděláním klempířskáých prvků, šindele a "sněháků" za které jsme si dávali latě aby jsme se dostali nahorů.

 Za víkend jsme stihli položit tu horší polovinu krytiny kde zatékalo a rozhodli jsme se, že druhou stranu necháme na jaro příštího roku.

 

Zde je porovnání:

 Zrekonstruovaná strana zateplená 60mm PIR je v porovnání se stranou nezrekonstruovanou veliký, posuďte sami.

 Na zrekonstruované straně střechy se sníh drží rovnoměrně, neodtává a netvoří se žádné rampouchy na spodní hraně střechy.

 

 Za to na druhé straně, nezrekonstruované, se tvoří na hraně střechy vrstva zmrzlého sněhu. Ramopuchy 10 - 30 cm dlouhé a je očividně vidět, že únik tepla skrze krytinu je obrovský.

 Celková cena rekonstrukce střešní kdytiny a izolace o výměře 70m2 na nějakých 90 000,- S DPH + 20 hod práce ve třech lidech.

 Nejsme pokrývači ale takto si zateplit a opravit dům dokáže podle mě každý kdo je aspon trošku šikovný, tak hurá do toho :)

 

 

Nový Web